Nápověda na sítí Facebook.czPokud si na Faceboku s něčím nevíme rady, můžeme přímo na něm využít nápovědy. Tu najdeme po kliknutí na ozubené kolečko v pravém horním rohu stránky. Poté, co klikneme na volbu Nápověda, vyjede nám nabídka nápovědy, kde nahoře máme okénko, do kterého můžeme zapsat čeho se náš dotaz týká a nebo vybrat jedno z pěti hlavních témat – aktualizace základních údajů, soukromí, zabezpečení účtu, upozornění a navigace ve správci reklam. Po kliknutí na jednu z těchto položek se nám objeví seznam nejčastějších dotazů a když klikneme na otázku, vyjede nám hned pod ní podrobná odpověď. Pokud zde nenajdeme odpověď na naši otázku, můžeme ještě využít Centrum nápovědy. Nápověda je kompletně přeložena do českého jazyka, takže bez problémů si zde mohou zjistit informace i ti, kteří neovládají angličtinu.

Na portálu Štěstí.cz se každý den seznámí mnoho nových párů. Facebook přihlásit se můžete i z mobilního telefonu. Facebook přihlášení můžete provést přes náš portál.

Nastavení soukromí na Facebook.cz

Jednou z věcí, kterou mnoho lidí podceňuje je zabezpečení soukromí na Facebook.cz. Nastavit si profil tak, aby veškeré informace, fotky a statusy viděli jen ti lidé, které máme v přátelích není nic složitého, přesto spousta lidí nechává svůj profil veřejný a kdokoliv na světě si tak může kdykoliv číst jejich statusy, stahovat jejich fotky atd. Jak tedy nastavit náš profil, aby k informacím měli přístup jen lidé, se kterými je chceme sdílet? Nejdříve klikneme na symbol ozubeného kolečka, které najdeme v pravém horním roku Facebooku. Potom z nabídky vybereme možnost Nastavení soukromí a zobrazí se nám nová stránka, na které si můžeme nastavit jednotlivé prvky. První položkou, kterou si lze upravit, je nastavení toho, kdo uvidí náš obsah (statusy, fotky, videa), který na Facebooku sdílíme. Pokud nechceme, aby tyto příspěvky mohli vidět všichni, tak zvolíme variantu Přátelé. Můžeme ale zvolit i položku Vlastní nastavení, kde si lze nastavit omezení pro sdílení tak, že naše příspěvky neuvidí všichni naši přátelé, ale u určitých vybraných přátel nebudou zveřejněny. Další věcí, kterou si můžeme nastavit, je kdo nás může vyhledat podle našeho e-mailu nebo telefonního čísla a také to, jestli chceme, aby ostatní vyhledávače mohly uvádět odkaz na náš osobní profil Timeline.

Když na levé straně v nabídce klikneme na položku Timeline a označování, dostaneme se do nabídky, kde si nastavíme to, kdo může přidávat obsah na náš profil Timeline, kdo příspěvky na profilu uvidí a také zde můžeme nastavit spravování označení příspěvků nebo fotek s námi. Zvláště u té poslední položky se vyplatí zapnout si kontrolu označení k těmto příspěvkům, čímž zamezíme tomu, aby nás někdo označil třeba na nějaké nelichotivé fotce. Poslední částí nastavení soukromí na Facebooku je správa blokování. Zde si jednak můžeme nastavit seznam Omezeno, do kterého si lze přidat lidi, které máme v přátelích, ale nechceme aby viděli všechny naše příspěvky, které sdílíme. Lidé v tomto seznamu pak uvidí pouze ty příspěvky, které jsme nastavili jako veřejné a navíc se nedozví, že jsme zařadili do tohoto seznamu. Další důležitou věcí, kterou si zde můžeme nastavit, je blokování konkrétních uživatelů. Takže pokud nás třeba někdo obtěžuje nebo prostě nechceme aby měl možnost vidět náš profil, můžeme jednoduše tohoto uživatele zablokovat, a ten tak náš profil vůbec neuvidí, takže nám nebude moci ani posílat zprávy nebo si zobrazit naši profilovou a úvodní fotku. A konečně poslední velmi užitečnou funkcí je možnost zablokování pozvánek aplikací. Takže pokud nám někdo neustále posílá třeba pozvánky a žádosti k některým hrám a už nás to obtěžuje, můžeme si tyto aplikace zablokovat a žádné další žádosti ani pozvánky už nám chodit nebudou.

 Jak si zrušit účet na Facebooku?

Pokud už na Facebooku být nechceme, a rozhodli jsme se smazat si náš účet, máme dvě možnosti, jak tento krok provést. První z nich je deaktivace účtu a druhou je okamžité a trvalé zrušení. Jaký je mezi těmito dvěma variantami rozdíl? V případě, že si přece jenom nejsme stoprocentně jistí, jestli se v budoucnu nebudeme chtít na Facebok vrátit, je pro nás vhodnější deaktivace účtu. Tu provedeme tak, že na hlavní stránce Facebooku klikneme vpravo nahoře na ozubené kolečko a zvolíme možnost Nastavení účtu. Pak v levém sloupci nahoře klikneme na Zabezpečení a v Nastavení zabezpečení klikneme na odkaz Deaktivujte svůj účet. Na další stránce pak vybereme důvod, proč chceme účet deaktivovat, potvrdíme a zadáme heslo. Tím je proces deaktivace ukončen a náš účet tak ostatní neuvidí. Můžeme se však k němu v budoucnu znovu vrátit. Pokud jsme si však na sto procent jistí, že už Facebook.com používat nechceme a jsme rozhodnutí náš účet definitivně nenávratně smazat, můžeme přistoupit k trvalému zrušení našeho účtu. To provedeme tak, že po přihlášení na Facebook.com klikneme na odkaz http://www.facebook.com/help/contact.php?show_form=delete_account . Pak jen potvrdíme tlačítkem Odeslat, vyplníme heslo a opíšeme bezpečnostní kód. Tím je náš účet zrušen a pokud se na něj do 14 dnů nepřihlásíme, bude trvale smazaný se všemi jeho daty.

Internetové magazíny s novinkami ze světa Facebooku

Pokud jsme velkými fanoušky Facebooku, můžeme si na internetu přečíst zajímavé články a novinky o této sociální sítě na různých specializovaných stránkách. Patří mezi ně např. Facebook.cz magazín, který najdeme pod odkazem http://www.facemag.cz/. Na tomto webu nalezneme spoustu článků s facebookovou tématikou, návody a tipy, články o hrách a aplikacích atd. V poslední době však nebyly tyto stránky dlouho aktualizovány. Další zajímavou stránkou, na které však najdeme informace nejen o Facebooku, ale obecně o světě počítačů a mobilů, je magazín Cnews. Ten má svoje stránky na adrese http://www.cnews.cz/ a každý den si zde můžeme přečíst aktuální informace a zajímavosti ze světa počítačů, mobilních telefonů a internetu. Zajímavosti o Facebooku pak najdeme pod záložkou Internet. Na sociální sítě jsou zaměřené také stránky http://faceinfo.cz/. Většina článků zde se týká přímo Facebooku, ale jsou zde i zajímavosti týkající se Twitteru nebo sociálních sítí obecně. Posledním tipem jsou pak velmi zajímavé stránky na adrese http://www.tyinternety.cz/. Najdeme zde spoustu zajímavých článků jak z prostředí Facebooku a sociálních sítí, tak obecně ze světa internetu.

Nejlepší aplikace pro Facebook do mobilů

Pokud máme účet na Facebooku a zároveň jsme majitelem chytrého telefonu (smartphonu), tak určitě budeme chtít tuto síť využívat i ve svém mobilu. Většina těchto telefonů už má v sobě předinstalovanou oficiální aplikaci pro Facebook, která umožňuje využívat základní funkce. Mimo ní však můžeme zkusit jiné, alternativní aplikace pro přístup na tuto sociální síť a také si můžeme stáhnout i samostatné aplikace pro Facebook.cz chat. Ti, co mají mobily s operačním systémem Android mohou využít bohaté nabídky aplikací na stránkách obchodu Google Play. Mezi nejstahovanější aplikace patří především Facebook Messenger, určený k pohodlnému chatování, ale velkou oblibu má i Go!Chat for Facebook. Dalším zajímavou aplikací pro chatování je BeejiveIM pro Facebook Chat. Stejně jako předchozí dvě, i tato je zcela zdarma. Samostatné aplikace pak existují např. pro video chat, dále pro změnu barev na pozadí Facebooku atd.

Tyto stránky nejsou oficiální webovou prezentací společnosti Facebook a mají pouze informativní charakter.


Reklama:


Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!